4.5 G Türkiye'de 1 Yılını Doldurdu - Telefon Fiyatı

4.5 G Türkiye’de 1 Yılını Doldurdu

4.5 G Türkiye’de 1 Yılını Doldurdu ve İşte Bilançosu

Şimdilerde teknolojinin hızına yetişmek mümkün değil. Neredeyse her gün hayatımıza yeni bir teknoloji ya da türevleri giriyor. Daha iyi daha kaliteli hizmet için tüketici de bu yeni teknolojilere yoğun ilgi göstermekte.

4.5 G Teknolojisi Türkiye Altyapısı

Mobil cihazlarda internet kullanım hızını on kat arttırmayı hedefleyen 4.5 G hizmetini Türk insanı kullanmaya başlayalı bir yılı aşmış durumda. Bu teknolojinin gelmesiyle birlikte ülkede mobil cihaz kullananların, 2016 yıl sonu itibariyle üçte ikisi 4.5 G’li akıllı telefonlar sayesinde yeni teknolojiyle buluşmuştu. Ancak maalesef ki Türkiye’de teknoloji altyapısının yetersizliği sebebiyle kullanıcılar zaman zaman 4G’ye düşüş yaşarken kimi zaman şehir merkezlerinde bile 3G’ye düşüş yaşanabilmekte. Kullanıcılar merakla 5G’nin ne zaman geleceğini bekliyor olsa da 5 G’nin altyapısı adına maalesef ki ülkemizde bir gelişme görülemiyor.

4.5 Kullanım Oranları

Bu yeni teknolojinin ülkemize gelmesiyle birlikte kullanıcıların yüzde yetmişlik bir kısmı 4.5 teknolojisine geçiş yaptı. 4.5 G teknolojisi kullanıcıya daha hızlı internet, daha hızlı indirmeler, daha hızlı oyun oynama hizmeti sunmayı amaçlamaktaydı. 3G teknolojisi ile yaklaşık bir saatte indirilebilen bir filmin, 4.5 G teknolojisi ile 3 dk. gibi kısa sürede indirilmesi hedefleniyordu. Ancak tüketici 3 dk. olmasa da bir saatten yarıya indirilmiş durumda. Tüketici gözle görülmüş bir iyileşme olduğunu kabul etmekle beraber hedeflenen hıza ulaşılamadığı ise bir gerçek. Şimdi akıllarda ki soru ise; 5 G Türkiye’ye ne zaman gelecek?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?