Android hız testi uygulaması PCMark Türkçe indir - Telefon Fiyatı

Android hız testi uygulaması PCMark Türkçe indir

Android hız testi uygulaması PCMark Türkçe indir

Android işletim sistemleri için hız testi ve performans test etme imkanı sunan PCMark, bugün yeni güncellemesini gerçekleştirdi. Sürüm 2.0 olan yeni versiyonda gelisen özellikler şu şekilde.

Cihazlarda hız testi uygulamalarda popüle yazılım Benchmark uygulamaları içerisinde bulunan PCMark, 2.0 versiyonu ile güncellemeyi gerçekleştird. Android için geliştirilen uygulama PCMark, yeni versiyonda sadece cihazın hızını ölçmekle kalmıyor aynı zamanda diğer cihazların performasları ile cihazlar arasında karşılaştırma imkanı da sunuyor.

PCMark 2.0 ile web tarayınıcınızın hızlarını, sabit disk okuma ve yazma hızını, videoların yanında fotoğraf düzenleme gibi hızların yanında bataryanızın ve kullanmata olduğunuz diğer donamlarında performansınızı görmenize imkan verir hale geldi.

Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama ile cihazınızın hangi özelliğinin düşük veya yüksek performans gösterdiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Aşağıdan uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamanın Türkçe versiyonu yoktur.

pcmark-turkce

PCMark indir

PCMark 2.0 kriter çalışma:

Videoları düzenlerken, web’de gezinirken belge ve verileri ve fotoğrafları düzenleme ile çalışma – Cihazınızın ortak verimlilik görevlerini nasıl işleyeceğini bakın. Kullanım Çalışması 2.0 reel uygulamalarına dayalı testler ile cihazınızın performansını ve pil ömrünü ölçmek için hazırlanmıştır. Ya da eski modeller ile cihazınızı karşılaştırmak için orijinal Çalışma testini çalıştırın.

Hafıza kriter:

Bir cihazda ağırş depolama hızı günlük kullanımda rahatsız edici gecikme ve yavaşlamaya neden olabilir. Bu kriter cihazınızın dahili depolama, harici depolama ve veritabanı işlemlerinin performansını test eder. Testin bölümlerinin yanı sıra diğer Android cihazlar ile karşılaştırmak için genel bir skor için ayrıntılı raporlar sunar.

Cihazlar karşılaştırın:

En iyi Cihazlar listesinde en son akıllı telefonlar ve tabletlerin performansı, popülerlik ve pil ömrünü karşılaştırın. Kendi cihazınız ile bir yan-yana karşılaştırmayı görmek veya belirli bir model marka, CPU, GPU veya SoC aramak için herhangi bir cihaza dokunun. Hatta işletim sistemi güncellemeleri sıralaması nasıl etkilediğini görmek için Android sürümü sayısına göre puanlarını filtreleyebilirsiniz.

Testler:

Uygulamayı yükledikten sonra, yüklemek istediğiniz kriterleri seçin. Ekleyebilir ve kaydedilmiş puanları kaybetmeden testleri kaldırabilirsiniz.

2,0 kriter iş – 200 MB
Bilgisayarla Görme kriter – 70 MB
Depolama kriter – 100 MB
Çalışma kriter – 400 MB

Minimum Gereksinimler
OS: 5.0 veya üstü Android
Bellek: 1 GB (1024 MB)
Grafik: OpenGL ES 2.0 uyumlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?