Android Nokia D1C Yeni Cep Telefonu - Telefon Fiyatı

Android Nokia D1C Yeni Cep Telefonu

Android Nokia D1C Yeni Cep Telefonu

Nokia cep telefonlarını Microsoft tarafından satın alınmasına istinaden yapılan sözleşme gereği Nokia tarafından yeni akıllı telefonlar 30 ay boyunca piyasaya çıkmayacaktı ve nihayet yapılan sözleşme süresi doldu. Andorid işletim sistemi ile karşımıza çıkacak olan yeni Nokialar için çalışmalar başladı.

Nokia Android işlerim sistemi cep telefonlarını duyurdu.

Beklentilar arasında akıllı telefonların gelecek yıl (2017) yılı içerisinde bekleniyordu fakat Nokia’nın lisans sahibi ve akıllı telefonlarını üretecek firma HMD Global’in Mobile World Congress 2017’de yer alması kesinleşmişti.

Bugün Finlandiyalı şirket, Nokia ile stratejik bir lisans anlaşması imzalamasından altı ay sonra resmi olarak piyasaya girdiğini duyurdu. Ayrıca yapılan duyuruda, 2017 yılının ilk yarısında Nokia markalı yeni nesil akıllı telefonların tanıtılacağı da belirtildi.

HMD ayrıca, Nokia, FIH Mobile Limited (FIH) ve Google dahil dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri ile çalışma sayesinde eşsiz bir stratejik ortaklık modeli göreceğimizi söyledi. Gelecek Nokia akıllı telefonlar şu anda dünya çapında bulunan akıllı telefonların % 86 kadarında kullanılan Google’ın Android işletim sistemini, kullanacağına da, açıklamada yer verildi.

Nokia D1C cep telefonu özellikleri

Şimdiye kadar gelen bilgilere göre Finlandiyalı firma, gelecek yılın başlarında Nokia D1C adlı yeni bir akıllı telefon açıklayacak. Başlangıçta D1C’nin 5.5-inç ekrana sahip olacağı söylenmişti ama şimdi gelen bilgiler iki versiyonu olabileceği yönünde. İddialara göre telefonun bir de 5 inç ekran versiyonu olacak.

  • İşlemci: 8 çekirdekli Snapdragon 430
  • Ekran: 5.2 inç veya 5.5 inç
  • Çözünürlük: 1080 x 1920
  • Kamera arka: 1’nde 13MP diğeri 16 MP
  • Kamera ön: 8MP
  • Ram: Biri 2GB diğeri 3GB
  • İşletim sistemi: Android 7.0 Nougat

Resimler ve telefonun şimdilik belirlenen özellikleri için tıklayın.

Fiyat: Belirsiz fakat düşük fiyatlı olacağı takmin ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?