Apple, Iphone 8 İçin Touch ID'yi Feda Edebilir - Telefon Fiyatı

Apple, Iphone 8 İçin Touch ID’yi Feda Edebilir

Apple, Iphone 8 İçin Touch ID’yi Feda Edebilir

Apple kullanıcıları Touch ID ile İphone 5S sayesinde tanışmışlardı. Touch ID kullanıcılara parola gerekmeden parmak izi okuyucusu sayesinde cihazlarını açmalarını sağlıyordu. Ayrıca kullanıcılara İTunes Store üzerinden de alışveriş yapma imkanı sağlıyordu. Bu sistemde parmak izininiz telefonunuzun işlemcisine şifreleniyor ve sizden başkası telefonunuzu açamıyordu. Güvenlik açısından Apple kullanıcılarının beğenisini toplayan bir uygulama olmuştu.

Bu uygulamayı neden mi anlattık? Çünkü Apple’ın 10. Yılına özel çıkaracağı İPhone 8’lerde bu özellik olmayabilir.

İphone’ Da Hummalı Parmak İzi Sensörü Çalışması

İPhone 8 henüz piyasaya çıkmasa da her geçen gün hakkında çıkan farklı haberler piyasada büyük yer tutuyor. Uzun zamandır İPhone 8’in tasarımı konusunda bazı aksaklıklarla karşılaşıldığı ve bu sorunlar aşılamazsa tanıtımının gecikebileceği haberleri medyada yer almaktaydı.

Medyada yer alan son haber ise Andy Hargreaves adındaki bir analistten geldi. Açıklamalardan Apple bir yol ayrımına gelmiş gibi anlaşılıyor ve en geç bir ay içinde bir karar vermeleri bekleniyor. Bir ay içinde bu sensör ekranın altına yerleştirilebilirse üretime geçilecek ancak lansman biraz gecikecek. İkinci secenek ise Touch ID’den vazgeçilmesi. O zaman da parmak izi okuyucusunun yerine, üç boyutlu algılama teknolojisi getirilebileceğini düşünüyor.

Touch ID Kalkacak Mı?

Analist profesör Hargreaves’in bu konudaki görüşlerinin oluşmasında ise Apple’ın henüz İPhone 8’in parmak izi okuyucusunun üretimi konusunda bir girişimde bulunulmamış olması etkili olmuş. Bu yüzden Apple’in bu işten kolaylıkla vazgeçmeyeceğini ve denemeye devam edeceğine inanıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?