Bataryası sabit telefonlar nasıl şarj edilir - Telefon Fiyatı

Bataryası sabit telefonlar nasıl şarj edilir

Bataryası sabit telefonlar nasıl şarj edilir

Cep elefonunuzu şarj etme Telefonunuz uzun süre dayanıklı bir pile ve verimli bir güç tasarrufu teknolojisine sahiptir. Bu bölüm, hizmet ömrünü maksimum düzeye çıkarmak için pilinize nasıl özen göstermeniz gerektiğini ana hatlarıyla özetlemektedir.

Bataryası çıkmayan cep telefonları

Pilinizi kullanma

  • Pilinizi birçok kez şarj edebilirsiniz, ancak tüm piller sınırlı bir hizmet ömrüne sahiptir. Telefonunuzun pil ömründe önemli bir bozulma fark ederseniz, yeni bir pil için yetkili bir yetkili servis merkezi ile iletişim kurun. Pil, telefona yerleştirilmiştir ve çıkarılamaz. Pili kendiniz çıkarmaya çalışmayın.
  • Telefonunuz uzun süre kullanıldığında veya yüksek ortam sıcaklıklarına maruz kaldığında ısınabilir. Bu durum gayet normaldir. Telefonunuz dokunulamayacak kadar ısınıyorsa, şarj etmeyi durdurun ve gereksiz özellikleri devre dışı bırakın. Telefonunuzu serin bir yere koyun ve oda sıcaklığına inene dek soğumasını bekleyin. Telefonunuzun ısınan yüzeyleri ile uzun süre temas etmekten kaçının.
  • Telefonunuzu şarj ederken sadece orijinal pilleri, şarj cihazlarını ve USB kablolarını kullanın. Üçüncü tarafların aksesuarları potansiyel birer tehlike kaynağıdır ve telefonunuzun performansını bozabilirler. Şarj esnasında telefonunuzu kullanmaktan kaçının. Telefonunuzun veya güç adaptörünün üzerini kapatmayın.
  • Şarj süreleri ortam ısısına ve kalan pil seviyesine bağlı olarak değişebilir.
  • Pil seviyesi azaldığında ekranda bir düşük pil uyarısı görüntülenecektir.
  • Pil tamamen boşalmak üzere olduğunda telefonunuz otomatik olarak kapanacaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?