Bimcell hattına taksitli telefon ve cihaz alınabilir mi? - Telefon Fiyatı

Bimcell hattına taksitli telefon ve cihaz alınabilir mi?

Bimcell hattına taksitli telefon ve cihaz

Bimcell hattı kullanıyorsanız taksitli cihaz veya cep telefonu alabilmenin tek yolu vardır!

Bimcell faturalı hat kullanmaz ve sadece faturasız hat satışı yapmaktadır. Faturasız hatlar üzerine cihaz taksitlendirmesi yapılamaz. Hattınızı faturalı hatta çevirerek cihaz alabilirsiniz.

Bimcell faturasız hattı tercih edeceğiniz Vodafone, Türk Telkom (Avea) veya Turkcell‘e faturalı olarak taşımanız durumunda cihaz alabilirsiniz.

Bimcell hattı faturalıya nasıl çevrilir?

Bimcell hattınızı numarası değişmeden veya değiştirerek bir başka operatöre taşımanız için size bazı evraklar gerekecektir. Bu evrakları hazırlayıp geçiş yapmak istediğiniz operatörün bayii veya ofislerine giderek hattınızı faturalı yapabilirsiniz.

Gerekli evraklar;

  • Kimlik fotokopiniz,
  • 2 ayı geçmeyen adınıza kayıtlı adresinizi gösteren sabit bir fatura.

Bu evraklar haricinde başka bir evrak istenilmez. Geçiş işlemi 4-6 iş günü sürmektedir.

Cihaz alma koşulları:

Hattınızın taşınma işlemi gerçekleştikten sonra cihazınızı hemen almak istiyorsanız, puan sorgulaması yapılacaktır. TCKimlik numaranıza göre yapılan bu sorgulama yeni hat alanlarda ve hattını taşıyanlarda yapılmaktadır. Puanlar yeterli ise cihaz alabilirsiniz.

Puan sorgulamasına takılmadan cihaz almak için;

6 ile 12 ay arasında düzenli fatura ödemelisiniz. Cihazların pahallılık durumuna göre 6 ay veya 12 aylık fatura ödeme düzeninize bakılır. Pahallı olan cihazlarda bu süre 12 aydır. Bu süre içerisinde hattınız borcundan kapanırsa hattın borcunu ödediğiniz gün süre sil baştan tekrar başlar.

6 ay düzenli ödeme yaptıktan sonra cihaz almak için başvuru yapmalısınız. Almak istediğiniz cihazın açıklama kısımlarında kaç aylık fatura düzeni olması gerektiği ayrıca belirtilmektedir.

Düzenli ödeyeceğiniz bu faturalar ayrıca sizin TC. Kimilik bazında puanlarınızın yükselmesine yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?