Cep telefonu güvenliği nasıl alınmalıdır - Telefon Fiyatı

Cep telefonu güvenliği nasıl alınmalıdır

Cep telefonu güvenliği nasıl alınmalıdır

Kişisel bilgiler ve veri güvenliği için verilen tavsiyeleri incelemeniz faydanıza olacaktır.

Bazı işlevlerin veya üçüncü taraf uygulamaların cihazınızda kullanılması kişisel bilgilerin veya verilerin kaybedilmesine veya başkalarının erişimine açık hale gelmesine yol açabilir. Kişisel ve gizli bilgilerin korunmasında size yardımcı olması amacıyla bazı önlemler tavsiye edilmektedir.

İşte cep telefonu için güvenlik önlemleri

 1. Yetkisiz kullanımın önüne geçmek için cihazınızı güvenli bir yere koyun.
 2. Cihazınızın ekranını kilitlenecek şekilde ayarlayın ve açmak için bir şifre veya kilit açma şekli oluşturun.
 3. SIM kartınızda, bellek kartınızda tutulan veya cihazınızın belleğinde depolanan kişisel bilgileri periyodik olarak yedekleyin. Farklı bir cihaza geçerseniz, eski cihazınızdaki kişisel bilgileri taşıdığınızdan veya sildiğinizden emin olun.
 4. Yabancı birinden mesajlar veya e-postalar aldığınızda virüslerden kaygılanıyorsanız bunları açmadan silebilirsiniz.
 5. Cihazınızı İnternette gezinmek için kullanıyorsanız kişisel bilgilerinizin çalınmasını önlemek için güvenlik riski oluşturabilecek web sitelerinden uzak durun.
 6. Wi-Fi tether veya Bluetooth gibi hizmetler kullanıyorsanız yetkisiz erişimi önlemek için şifreler ayarlayın. Bu hizmetler kullanımda olmadıklarında bunları kapatın.
 7. Cihaz güvenlik yazılımını yükleyin veya yükseltin ve düzenli olarak virüs taraması yapın.
 8. Üçüncü taraf uygulamalarını yasal bir kaynaktan edindiğinizden emin olun. İndirilen üçüncü taraf uygulamaları virüs taramasından geçirilmelidir.
 9. Markanızın veya üçüncü taraf uygulama sağlayıcıları tarafından yayınlanmış güvenlik yazılımları veya yamaları yükleyin.
 10. Bazı uygulamalar konum bilgileri gerektirir ve bunları iletir. Sonuç olarak üçüncü bir taraf konum bilginizi paylaşabilir.
 11. Cihazınız üçüncü taraf uygulama sağlayıcılarına tespit ve tanı bilgileri verebilir. Üçüncü taraf satıcılar bu bilgileri ürün ve hizmetlerini iyileştirmede kullanırlar.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?