Cep telefonundan kir, pas ve lekeler nasıl çıkarılır - Telefon Fiyatı

Cep telefonundan kir, pas ve lekeler nasıl çıkarılır

Cep telefonundan kir, pas ve lekeler nasıl çıkarılır

Özellikle beyaz ve açık renk telefonlarının görüntü kirliliğinin oluşmasında  kir, pas ve lekeler büyük önem taşıyor.

Özellikle bayan cep telefonu kullanıcılarının çok dikkat ettiği telefon üzerindeki leke olayı ve arka kapaklarda oluşan çok temastan dolayı neredeyse telefonla bir bütün haline getirilen lekeler çıkarılabilir.

Telefon arka kapak ve ön yüz metal kısımları ile yan taraflarda oluşan lekeleri iki şekilde çıkartabilirsiniz.

Cam yüzeyden bahsetmiyoruz. Cam yüzeyler ıslak mendil veya kolanyalı mendil ile kolayca temizlenebilir. Cam yüzeyler için dikkat etmeniz gereken sileceğiniz bezin, gözlük camı bezi veya aynı seviyede benzer sert olmayan kumaşlar kullanılabilir. Kaş yaparken göz çıkarmayalım.. Sert malzemeler telefonunuzun cam yüzeyinde kalıcı hasarlar oluşturabilir.

Metal kısımlar için leke sökücü ve metal temizlik malzemeleri kullanabilirsiniz. Rahatlıkla internet üzerinden veya temizlik eşyaları satan yerlerden temin edebilirsiniz. Kullanımı ise porçözler gibi düşünün telefonu çok fazla ıslatmadan uzaktan sprey olarak sıkın ve kapağın lekeli bölümlerinin nemi tam olarak emmesini sağlayın. Bir müddet bekledikten sonra bir bez yardımı ile nemli yer bırakmadan kurulayın. Özellikle arka kapak temizliği için kullanacağınız leke çözücüyü bol sıkacağınız için kapaklı telefonlarda kapağı çıkartarak işlem uygulayın. Metal olan bölümleri temizlerken sıktığınız spreyin çok fazla beklememesin dikkat edin ve telefonun içerisinde ıslaklık ve nem gitmesine engel olun.

Yok kardeşim benim telefonumda lekeler kalıp kalıp olmuş çıkmıyor diyorsan, git kendine gıcır gıcır yeni kapak al ona yapacak birşey yok. Ne yaptıysan o telefona öyle..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?