Galaxy Note 7 Neden Patlar - Telefon Fiyatı

Galaxy Note 7 Neden Patlar

Galaxy Note 7 Neden Patlar

Samsung, patlayan Note 7 ile alakalı açıklamayı İngiltere’deki Soru & Cevap forumunda dile getirdi.

Yeni tanıtılan iPhone 7 yüzünden Samsung cep telefonlarındaki patlama sorunları unutuldu. Bugün bir aracın içerisinde tekrar Galaxy Note 7 cihazın patlaması ise tekrardan Samsung‘un ürettiği bu serideki sorunu gündeme getirdi. Piyasalarda konuşulan tel şey Samsung Note 7 cep telefonlarını bayatarya patlamaları yüzünden geri çağıyor cümlesiydi.

Bugün üse aydınlatıcı ilk açıklama İngiltere’de bulunan bir soru cevap platformunda dile getirildi.

note-7

Yapılan açıklama su şekilde;

“Yaptığımız araştırmalara göre sorunun batarya hücrelerinden kaynaklandığını öğrendik. Anot ve katotların en nadir üretim hatalarından biri sebebiyle etkileşime girmesi ve bu sebeple bataryada oluşan aşırı ısınma bu tarz sorunlara sebep olduğunu farkettik.” tarzında bir açıklama yapan Samsung İngiltere, aynı zamanda bu sorunun sadece bazı Galaxy Note 7 cihazlarında bulunduğunu, başka herhangi bir Samsung ürününde bulunmadığının da altını çizmiş.

Kendi cihazından kaynaklanmayan bu sorun pillerin alındığı firmanın neden olmasına rağmen tüketicisini koruyan Samsun, cep telefonlarını geri çağırarak oluşan bu sorunun ortadan kalkması için toplu önlem yöntemini seçti. Yine başka bir firma bataryası ile kullanımdan doğabilecek sorun için çağrılan tüm telefonlarda işlem yapılacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?