Galaxy Note 7'nin sahte yanma resimleri yayılıyor - Telefon Fiyatı

Galaxy Note 7’nin sahte yanma resimleri yayılıyor

Galaxy Note 7‘nin sahte yanma resimleri yayılıyor

Samsung, Galaxy Note 7‘nin gerçek yanan kısmı yanında, sahte yanma olaylarınında internet üzerinde dolaştığını açıkladı.

Samsung‘un tarafından üretilen ve piyasaya çıktığı anda satış patlaması yapan akıllı telefonu Galaxy Note 7 bataryasından dolayı patlayan telefon olarak gündeme bomba gibi düşmüştü. Bataryasında meydana gelen sorundan dolayı, çoğu kullanıcının resimleri internet ortamında paylaşması ve gelen şikayetler üzerine Samsung, akıllı telefonlarını elden geçirmek üzere toplama karar almış, birçok ülkede yasaklanan telefon havayolları şirketlerince de uçağa alınmaması ile sonuçlanmıştı.

Sorun olurda fırsatçılar olmaz mı.. Bu problemi kendi çıkarına kullanmak isteyen bazı kesim insanlar, araç içerisinde yanan Note 7 cep telefonunu kendi çıkarları uğruna kullanmaya başladı. Şirket, telefonunu yenilemek isteyen kişilerin bu yönteme başvurduğunun altını çizerek, 26 kişininse yanlış ihbar ettiğini dile getirdi.

Bu yönteme başvuran kişiler, internet ortamında buldukları yanmış Galaxy Note 7‘lerin resimlerini bulduklarını ve bu resimleri Samsung‘a göndererek yeni telefon talep ettiklerini, telefonların araç içinde patladığını ve dışarı atmak zorunda kaldıklarını söyleyen kullanıcı kesmi mevcut. Telefonunu attığını söyleyen kullanıcıların ise ellerinde kanıt olmadığını söyledikleri belirtiliyor.

Samsung, yanan telefonlar konusunda titiz bir çalışma yürütüyor ve cihazın batarya kaynaklı yanma olup olmadığının tesbitini yapabiliyor.

note-7-yanmasi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?