Google Nexus 6P ve Nexus 5X cep telefonlarında açık - Telefon Fiyatı

Google Nexus 6P ve Nexus 5X cep telefonlarında açık

Google Nexus 6P ve Nexus 5X cep telefonlarında açık

Google, Project Zero telefon kapsamında açıklarını tespit etme amacıyla Nexus akıllı cep telefonlarını hackleyene para ödülü vereceğini açıkladı.

Yazılımarı için olabilecek güvenliği üst seviyede tutmaya çalışan Google, üst model telefonları için kendi açıkllarından da şüpheleniyor. Yarışma bitiş tarihi Mart 2017’de son bulacak olan Project Zero Güvenlik Yarışması niyeti iyi olan uzman kişileri hem yarışmaya hem de kendi açıklarını kapatmak üzere para ödülü vaat ederek yarışmaya çağırıyor.

Google’in yaptığı açıklamaya göre, “Google Project Zero Güvenlik Yarışması” isimli program kapsamında, üst düzey Nexus modelleri Nexus 6P ile Nexus 5X‘i hackleyen kişilere (yazılımı kıran) yüksek tutarda para ödülü veriyor.

Google bir taşla iki kuş vurmuş olacak. Hem kendi açıklarını bulacak hem de oluşabilecek zararları ortadan kaldıracak. Büyük para ödüllerinin döndüğü yarışma programının ilginç yanı ise ödülün tek kişiye verilmemesi.

Açık sayısının fazla olduğu düşünülüyor ki 1. ayrı, 2. ayrı, 3. ayrı ödül veriliyor. Yani tek kişiye değil sayı daha fazla. Bu demek oluyor ki Nexus cep telefonlarında açık çok var.

Google’in verdiği para ödülleri ise;

  1. 200 bin USD
  2. 100 bin USD
  3. 50 bin USD

Türkiye üzerinden bu program dahilinde ödül kazanabilecek yetenek var mı bilemiyoruz ama zamanla kimlerin ödül alıp cep telefonu açıklarını bulduğunu göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?