HackerCan ile kodlama öğreniyorum - Telefon Fiyatı

HackerCan ile kodlama öğreniyorum

HackerCan ile kodlama öğreniyorum

HackerCan Milli kodlama eğitimi platformudur, çocukların kolay ve basitçe kodlamanın ne anlama geldiğini ve temel eğitimi öğretmektedir.

Gelecek zamanda çocukların en az 1 yazılım diline hakim olması gerektiği konusunda hemfikir olan uzmanlar, çoğu ülkede ilkokul müfredatı içerisinde yer alan kodlama dilinin Türkiye’de çocuklara aşılanması gerektini düşünmekteler.

Teknoloji çağında çocukların kodlama dili ile kendilerini daha iyi geliştireceklerini ve daha ileri seviye projeler ortaya çıkarılabileceğinden HackerCan çocuklar için pratik bir kodlama projesi geliştirildi.

Ülkemizde pek yaygın olmayan bu uygulama üniversite öğrencilerinde daha yaygın. Üniversite yaşlarındaki gençler kodlamanın ne kadar gerekli olduğu konusunda çocuklara ve gelişen ülkelere göre çok daha ileri seviyede bilgililer. Çocuklara ise bu kodlama dili genç yaşta aşılanırsa ortaya çok daha gelişen teknolojiyi ve üreten bir beyini elde etmek mümkün.

HackerCan, çocukların anlayacağı dilde hazırlanmış tamamen çocukların beyin gelişimleri üzerine kurulmuş bir platform. Bu platform sayesinde kodlamanın temeli kavranabiliyor. Eğlenceli olarak hazırlanması ise çocukların bu yönde ilgilerini daha fazla arttırıyor.

HackerCan ile ibilgilere hackercan.com adresinden ulaşabilirsiniz.

hackercan

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?