iOS 10 güncellemesinden sonra telefonun açılıp kapanma sorunu - Telefon Fiyatı

iOS 10 güncellemesinden sonra telefonun açılıp kapanma sorunu

iOS 10 güncellemesinden sonra telefonun açılıp kapanma sorunu

iOS 10 güncellemesi yenilikleri olduğu kadar kapanıp açılma sorunları da meydana getirdi. Bazı iPhone cep telefonu ve tabletlerde bu sorun meydana geliyor.

Dün güncellemesi tamamlanan ve duyurulan Apple‘ın işletim sistemi iOS 10 serisi, dün gece itibari ile duyurulmuş ve güncellemeler başlamıştı. Güncellemenin ardından bazı sorunlarda beraberinde geldi.

iOS 10 güncellmesini yüklemeye çalışan çoğu kullanıcının yaşadığı sorunlardan biri de telefonların brick olması ve açılmaması. Bu sorun ise telefonlarda yüklü olan işlerim sisteminden kaynaklanıyor. Mevcut durumda yüklü olan  iOS 9‘da ki sorunlar güncellemelere yansımış oldu.

Açılıp kapanmasının çözümü nedir?

Güncellemelerin tam olarak oturması ve mevcut hataların giderilmesi için şimdilik cihazınıza Apple, iOS 10 güncellemesi yapmayın. iPhone ve iPad kullanıcılarının güncelleme işlemini gerçekleştirmeden mutla iTunes’ta yedek almaları şiddetle önerilir.

Bahsedilen sorunu yaşıyorsanız iPhone cep telefonunuzu pc’e bağlayın. iOS 10 güncellemesini cep telefonunuzdan değil iTunes üzerinden yükleyin. Eğer iTunes iOS 10 güncellemesini göremiyorsanız, bilgisayarınızdaki yüklü olan programınızın güncellenmesi gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?