iPhone 6s cam çiziği nasıl geçer - Telefon Fiyatı

iPhone 6s cam çiziği nasıl geçer

iPhone 6s cam çiziği nasıl geçer

Pahalı bir telefon aldınız ve ekran koruyucu takmayı ihmal ettiniz. Telefonunuzu kullanırken ise bir şekilde telefonun ekranı çizildi. Çizik ekranlı telefonunuzun ekran kilidini her açtığınızda ise, çizikler ne kadar küçük olursa olsun, gözünüze göründü. Bu çok ama çok can sıkıcı bir durum. Peki ekran çiziklerinden kurtulmanın yolu nedir? Telefondaki çizikler için ne yapmalıyız?

İphone 6s cep telefonu gerçekten de güzel bir telefon. İphone 6s cam çiziği nasıl geçer? Sorusunun ise bir değil birden çok cevabı var. Bu yöntemleri sırasıyla ve tek tek denerseniz telefonunuzdaki bu istenmeyen çiziklerden kurtulabilirsiniz?

Telefon çiziklerinden kurtulmanın 1. Yöntemi: KARBONAT

İphone 6s cam çiziğini gidermenin belki de en iyi yolundan biri karbonattan geçiyor. Bir şeker kaşığı karbonatı küçük bir kaba koyun. Üstüne 2 şeker kaşığı da su ekleyin. Karbonat ve suyu krem kıvamına gelene kadar yavaş yavaş karıştırın. Daha sonra telefonunuzdaki çizik yerlere yavaş yavaş sürün. Mikro fiber bir bezle telefonunuzun ekranını silin. Kuruyana kadar hafifçe silmenizi öneririz. Telefonunuzu sildikten sonra telefonunuzun ekranındaki çiziklerin yok olduğunu göreceksiniz.

Telefon çiziklerinden kurtulmanın 2. Yöntemi: BEBEK PUDRASI

İphone 6s ekranı çizildi ne yapmalıyım sorusunun cevabı belki de 2. Yöntemde. Eğer ailede bebek, çocuk varsa mutlaka evde de pudra vardır. Çeşit çeşit pudralar olmakla birlikte hemen hemen hepsinin de içerikleri aynı. Peki pudrayı telefondaki cam çiziklerini yok etmek için nasıl kullanmalı?

1 tatlı kaşığı pudra ile 2 tatlı kaşığı suyu bir kabın içinde karıştırın. Pudra ve suyun iyicene karıştığını fark ettiğiniz anda telefonunuzun ekranına ince bir tabaka halinde sürün. Daha sonra evinizdeki mikro fiber bez ile yavaşça kurulayın. Telefonunuzdaki çiziklerin gözle görülür bir şekilde yok olduğunu göreceksiniz.

Telefon çiziklerinden kurtulmanın 3. Yöntemi: DİŞ MACUNU

İphone 6s ekranındaki çiziği nasıl yok ederiz? Sorusuna cevap aramaya devam ediyoruz. Telefon ekranınızdaki çizik canınızı hala çok sıkıyor. Telefonunuzdaki bu can sıkıcı çiziklerden nasıl kurtulacağız?

Dişlerini sabah akşam fırçalamayı alışkanlık haline getirmiş kişiler bu yöntemi mutlaka deneyeceklerdir fakat diş fırçalamayı unutan, en son ne zaman dişlerini fırçaladığını hatırlayamayanlar için ise durum biraz zor. Çünkü evde diş macunu olmayabilir. Şaka bir yana bu yöntem de denenebilecek yöntemlerden birisi. Hatta popüler youtube kanalında bu yöntemin uygulanışı var.

Diş macununu telefonunuzun ekranına sürün. Diş fırçası yardımı ile hafifçe çizik olan yerlerin üzerini fırçalayın. Daha sonra mikro fiber bezinizle telefonunuzun ekranın silin. Ve sonuca siz karar vereceksiniz.

Telefon çiziklerinden kurtulmanın 4. Yöntemi: ARABA ÇİZİK KREMLERİ

 

İphone 6s telefon çiziklerinden kurtulmanın yolları sorusunun cevabı ise belki de bu yöntemde. Hemen hemen hepiniz ya araba çiziklerinden kurtulmanızı sağlayacak reklamlara ya da yazılarla karşılaşmışsınızdır.

İnternette pek çok web sitesinde bulabileceğiniz araba çizik kremlerini sipariş edip bu yöntemi deneyebilirsiniz. Fiyat olarak da uygun olan araba çizik kremleri denenebilecek ucuz ve faydalı yöntemlerden bir tanesi.

Telefon çiziklerinden kurtulmanın 5. Yöntemi: SIVI YAĞ

İphone 6 telefon camındaki çizikler nasıl giderilir? Sorusuna cevap aramaya devam ediyoruz. Yukarıdaki yöntemler size riskli geliyor ve korkutuyorsa telefonunuzdaki çiziklerden bu yöntemle de kurtulabilirsiniz.

Birkaç damla sıvı yağı telefonunuzun ekranına damlatınız. Sıvı yağın ekranda dağılmasından korkmayınız. Mikro fiber bez yardımıyla ekranı dairesel hareketler yapacak şekilde siliniz. Bu silme işlemi aslında yağın telefondaki çizik yerleri kapatmasını sağlayacaktır.

Yukarıda size telefon ekranındaki çiziği nasıl yok edebilirsiniz, telefon çiziklerinden kurtulmanın yolları, telefonum çizildi ne yapmalıyım gibi problemler karşısında çaresiz kalmamanız adına yöntemler sunduk. Fakat bizde en iyisi telefonunuzu alır almaz kullanmadan önce koruyucu cam taktırmanız. Bu sayede telefonunuz çiziklere karşı uzun süreli korunmuş olacak.

Siz de telefon çiziklerinden kurtulmak adına yaptıklarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?