Pegasus cep telefonu dinleme casus program - Telefon Fiyatı

Pegasus cep telefonu dinleme casus program

Pegasus korsan cep telefonu dinleme casus programı yazılımı

Pegasus adı verilen korsan cep telefonu dinleme casus yazılımı, İsrail merkezli NSO Group tarafından geliştirildiği ve dünya üzerinde kullanılan herhangi bir cep telefonunun dinlenebildiği ortaya çıktı.

Yani siz istemesenizde Pegasus cep telefonu yazılımı ile sizi dinleyebiliyorlar.

İsrail’de bulun casus şirket NSO Group’un geliştirdiği Pegasus isimli cep telefonu dinleme casus programı ile Kullanımın kanıtı ise; BAE’den (Birleşik Arap Emirlikleri)’de bulunan bir aktivistin telefonuna ulaşıldığını, yine aynı programın Meksika’da hükumet karşıtı bir gazetecinin cep telefonunun dinlendiği ortaya çıktı. NSA Group tarafından yapılan açıklama ise bu programın terörist ve terör yanlılarını bulmak amacı ile yazıldığını slogan olarak “Dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmek” amacı güttüklerini öne sürdü.

Cep telefonu dinlenmesi ise hem kişisel mahremiyet hemde tehlike uyandırdığı gerekçesi ile tüm dünyada tepkilere yolaçtı.

İşin kötü yanı, cep telefonu dinleme yazılımı ise ticari olarak hayata girme aşamasında. Şimdilik karar aşamasında olan bu yazılım, kararın onaylanması durumunda müşterilere ticari olarak satışa sunulacak. Yani dinlenmek istenilen kişinin cep telefonu numarasını cihaza işlemek yeterli olacak. Önlerinde engel teşkil eden Dünya Bankası insan hakları sıralaması engel.

10 ayrı kişinin dinlenmesini sağlayan bu yazılım sadece devletlere veriliyor. Kişisel olarak bu yazılımı alamıyorsunuz ama paranın gücü belli olmaz. Yarın öbür gün internet üzerinde bu yazılımı indirip yükleyebilirsini de. Dinleme programını amak isteyen devletler ise ne amaçla ve nerede kullanılacağı hakkında detaylı bilgiler vermek zorunda. NSO grup tarafınan ise bu yazılım, devletin böyle bir yazılıma ihtiyacı olup olmadığı konusunda varılan sonuca göre veriliyor.

Maliyetleri oldukça yüksek olan bu yazılım, ön kapora niteliğinde 500 bin USD, kurulumun tamamlanmasının ardından ise 650 bin USD ödemek zorunda.

cep-telefonu-dinleme-yazilimi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?