Samsung - Apple İşbirliği - Telefon Fiyatı

Samsung – Apple İşbirliği

Samsung – Apple İşbirliği

Geçtiğimiz günlerde çıkan Samsung ve Apple arasındaki OLED ekran anlaşmasını mutlaka ki duymuşsunuzdur. Taraflar arasında imzalanan bu anlaşmaya göre Apple’in Iphone 8 modelinde kullanılacağı ekranların üretimini Samsung üstlenmişti. Bu anlaşmaya göre ekranların tüm üretimini yalnız başına Samsung üretecek diye anlaşılmıştı. Ancak yeni çıkan haberlerden anlaşılıyor ki Samsung yalnız değil. Yine de en büyük role sahip olan Samsung olacak. Peki bu anlaşmanın diğer muhatapları kimler?

Apple’ın Gün Yüzüne Çıkan Diğer Anlaşmaları

Kore’li bir haber sitesinde yer alan habere göre, aslında Samsung’un rolü yalnızca OLED ekranları üretmek değil, sanıldığından daha büyük. Akıllı telefon ekranı dışındaki bir çok bileşeni de Apple Samsung’dan alacak. Anlaşma yapılan diğer dört Kore’li firma ile de bu diğer bileşenler üzerinde anlaşma yapıldı. Ancak bu dört firma üzerindeki denetim yetkisi de Samsung’a ait olacak.

Teknoloji Devi Samsung

Anlaşma yalnızca OLED ekranlar konusunda zannedilirken diğer parçalarda da Samsung imzası görülecek. Bu durum telefon piyasasında dünya devi ilk iki firmanın ortaklığında gerçekleşeceği için Iphone 8’ler artık daha fazla merak ediliyor.

Apple’ın Samsung’tan OLED ekran satın alması ayrıca Samsung’un akıllı telefon ekranı konusunda rakibi olmadığını gösteriyor. Ayrıca bu ortalıktan çıkan diğer bir sonucun da Apple’ın OLED ekran üretmeyeceği.

Merak edenler için diğer firmalar ise  STEMCO,  LG Innotek, Interflex, BH ve Samsung Electro-Mechanics olacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?