Telefon Fiyatı - Telefon Fiyatı

Telefon Fiyatı

Telefon Fiyatı

Telefon fiyatı konusunda oldukça hassas olan kullanıcılar yeni bir telefon alacakları zaman en ucuz ve en uygun fiyata en kaliteli telefona sahip olmak ister.

Ancak bazı hatalar ise verilen onca paranın gereksiz yere harcanmasıyla son bulur. Sırf kasasının değişikliği için verilen onca para o kadar gereksiz ve anlamsızdır ki tüketiye para harcatmak için kurulmuş ayrı bir tuzaktır aslında.

Günümüzde artık telefon fiyatı özellikleri bakımından değil, modeli bakımından para eder hale geldi. Nasıl mı? Kendinize binmek için bir araba baktığında nasıl modeli yüksek olsun diyorsanız aynı şekil telefonlar içinde geçerli konumda. Makyajlı telefon kasası olayı..

Özellikleri cep telefonlarında yazılım ile yükseltilebilirken biz yeni mantığı güderek son model cep telefonu alma yarışı içerisinde ve daha çok para verme peşine düşmüşüz.

Şimdi telefon fiyatını belirlerken ne yapmalıyız?

Ön sipariş vererek cep telefonu alan sayılar oldukça fazla. Peki doğru mu yapılıyor? Hayır, o telefon hemen bitmeyecek, bir yıl beklediğiniz cep telefonu 1-2 ay daha bekleyebilir. İlk alan hep fazlasını ödeyecektir.

Dişinizi 2 ay daha sıkarsanız aynı telefon için daha miktar ücret ödeyerek telefonu alabilirsiniz. İnternet üzerinden fiyat kıyaslamasına girildiğinde belli siteler yoğunluk yaşıyor. Bu sitelerin fiyatları baz alınarak siparişler en uygun hangisine denk geliyorsa veriliyor. Fakat olması gereken telefonun size ne derece ihtiyaç olduğudur.

Telefon fiyatı belirlemek için;

  1. Öncelikle bütçenizi kontrol edin, bir cep telefonu için ne kadar para ödeyebilirsiniz.
  2. Elinizdeki kullanmakta olduğunuc cep telefonu ile yeni alacak olduğunuz cep telefonunuzu kıyaslayın. Size yetmeyen özellikleri neler bir düşünün. Yeni alacağınız telefondan beklentiniz nedir.
  3. Kıyaslamalarınızı yeni telefonlar için parası yerine özelliklik kıyaslamasına ve ihtiyacınıza en uygun olan telefon üzerine yoğunlaştırın. Zaten s6 model bir telefon ile s7 telefon modeli arasında sizi cezbedecek özellik farkı yok, görsellikleri ise hemen hemen aynı durumda.

İşin özü şudur, bir telefon alacaksanız sadece 16GB yerine 32GB kapasitesi var diye 1000 TL fazla para ödemeyin. Hem elinizdeki cep telefonu ucuza gider hem de gereksiz yere o kadar çok para vermiş olursunuz. 30 TL ödeyerek kendinize bunun yerine yüksek seviyede hafıza kartı alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?