Telefon karşılaştırmanın önemi - Telefon Fiyatı

Telefon karşılaştırmanın önemi

Telefon karşılaştırmanın önemi

İhtiyaç doğrultusunda akıllı bir cep telefonu veya tablet alabilmenin en iyi olu telefon karşılaştırmadır. Doğru ihtiyaç belirlemeler telefon kıyaslamak için ilk yapmanız gereken işlemdir.

Karşılaştırma yapılmayan ve birbirleri ile kıyaslamadan alınan bir cep telefonu veya tablet ihtiyaçlarımıza karşılık vermeyebilir veya ihtiyacımız olmayan bir telefona fazla ödeme yapıyor olabiliriz.

Telefon karşılaştırma için öncelik olarak belirlenmesi gereken unsurları sizinle paylaşacağız. İhtiyacın dışına çıkmadan tam aradığınız cep telefonunun size en uygun maliyetli nasıl alınması gerektiği hakkına bu makalemizde bilgilendirmeler paylaşacağız.

Telefon karşılaştırma için nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle telefonu hangi amaçla alacağımızı belirlemeliyiz. Aşağıdaki maddeler ne amaçla telefon almanız gerektiği konusunda yardımcı olacaktır.

  1. Telefonun ekran boyutu,
  2. Telefonun performansı,
  3. Telefonun kamerası,
  4. Uzun konuşma süresi,
  5. Telefonun hafızası ve hafıza artma oranı,
  6. MMS, MAIL, SMS, Wahtasap veya Sosyal Ağlar,
  7. 2. hat için ekonomik telefon,
  8. Video ve Fotoğraf çekimleri,
  9. Estetik,
  10. hız ve performans.

Yukarıda bulunan maddeler karşılaştırılabilir özellikler ve ihtiyaç belirleme unsurlarıdır.

Şimdi ihtiyacınız olan yeni cihaz için bütçe ve amaç belirlenmesinin ardından yeni telefon arayışına girebiliriz. Burada asıl anlatılması istenen ana konu, sizin sadece yazışma için kullanacağınız bir telefon için ekstra özellikleri yüzünden fazla ücret ödemenizin önüne geçmek.

Bir telefonu sadece sosyal ağlar için kullanacaksanız bakmanız gereken yer, telefon işlemci, ram ve ekran boyutudur. Çünkü size gerekli olacak uygulamar bu özellikler üzerinden yürüyecektir. Sosyal ağları kullanmak istediğiniz bir telefon için hafıza 128GB olan pahallı bir telefon almaya gerek yoktur.

Eğer telefon ikinci bir telefon olacak ise, size gerekli olan batarya ve estetiğidir. Sadece konuşmak için kullanıcak özellikle müşteri temsilcilerinin ve bayi yöneticileri bunu tercih eder, mail ve uzun süreli konuşmalar telefonun pil ömrüne oldukça fazla etki eder.

Fotoğraf ve video çekimleri için kullanmayı düşünüyorsanız bu durumda size gerekli olan şeyler uzamaktadır. Pil, hafıza, kamera ve ekran çözünürlükleri önemlidir ve aradığınız telefon pahallı telefon olacaktır.

Sadece gösterişi için alıyorsanız ve paranız bol ise en son çıkan telefonları inceleyin.

Hız ve performans için, son çıkan telefonlar ile daha ucuz modeller arasında hız farkı pek yoktur ve yeni çıkan daha hızlı mantığında olmayın. Ram ve işlemci karşılaştırması ile bu durumu rahatça çözebilirsiniz.

Bunların yanısıra, sıfır yeni çıkan bir telefonu almak için acele etmeyin, 1-2 ay beklemeniz durumunda oldukça fazla kar elde edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

telefon-karsilastirma

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?