Turkcell'den Avea (Türk Telekom) ve Vodafone TL gönderme - Telefon Fiyatı

Turkcell’den Avea (Türk Telekom) ve Vodafone TL gönderme

Turkcell‘den başka operatör ve kendi içinde TL atma/transfer nasıl yapılır?

Turkcell tarafından TL gönderme işlemi için kullanılan servisin adı “Turkcell TL transfer” dir. Bu hizmet faturalı hatlar veya faturasız hatlar “Hazır Kart” üzerinden gerçekleşir.

Önceki adı ile Dakika gönderme olan TL transfer işlemi Turkcell tarafından sadece kendi içerisinde sunulmaktadır. Turkcell’den Vodafone, Turkcell’den Türk Telekom (Avea) gibi Bimcell, Pocell, Pttcell, TeknosaCell gibi GSM operatörü kullananlara TL gönderimi yapılamaz.

TL transferi sadece Turkcell faturalı hattan faturasız hatta veya Turkcell hazır karttan yine aynı Turkcell faturasız hatta TL gönderim/transfer yapılarak uygulanmaktadır.

Turkcell TL transferi:

Bu hizmet ücretli bir servistir. Ay içerisinde 30 TL’ye kadar TL gönderim yapılabilmektedir.

TL transfer nasıl kullanılır?

Turkcell Hesabım’a girerek kullanabilirsiniz. İnternet ortamında hesabınıza girerek işlem yapmak istemiyorsanız cep telefonunuz üzerinden de transferi gerçekleştirebilirsiniz. TL atma için; telefonunuzun mesaj kısmına TL gönderim yapmak istediğiniz cep telefonu numarasını yazın bir boşluk bırakın ve TL göndermek istediğiniz mesajı 2222’ye gönderin. Gönderimi yaptıktan sonra size 2064’ten kısa mesaj gelecektir ve bu mesaja “EVET” yazarak iletin.

  • Örnek TL transfer: 532******* 10

Ücretlendirme nasıl?

TL transfer gönderim ücreti gönderdiğiniz miktara göre hesaplanır ve aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir. Gönderim limitinizi sorgulamak ise 99 kuruştur.

 

Gönderim miktarı Transfer Ücreti
1-4 TL 99 kuruş
5-9 TL 1,39 TL
10-14 TL 1,59 TL
15-19 TL 1,79 TL
20-24 TL 1,89 TL
25-30 TL 1,99 TL

Turkcell TL atma hizmeti sadece bireysel aboneler için geçerli bir hizmettir. SMS gönderimi yapabilen tüm cihazlar bu servisten yararlanabilir.

Faturalı hat kullanan yeni aboneler 3 aydan önce bu hizmetten yararlanamazlar.  Faturasız yeni hat kullananlar ise 1 ay sonunda bu servisi kullanabilir. 30 günlük faturasız aboneler 25 TL, 1 ay ile 3 ay arasında en fazla 35 TL transfer yapabilir.

Kredi kullanım ve kalan limit nasıl öğrenilir?

KREDI yazıp 2222’ye SMS gönderdiğinizde kalan ve kullanım bilgileri size ulaşacaktır.

Hizmet nasıl iptal edilir?

Bu servis iptal edilebilen bir servis değildir. Müşteri hizmetleri aranarak transfer işlemine kapatılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?